| CS | EN |

Festivalpark - Technické informace

Areál o rozloze 330 000 metrů čtverečních (33 ha), se skládá z betonových, asfaltových, zatravněných a zavodněných ploch, 14ti betonových hangárů a provozní budovy. Celý areál je oplocen pevným betonovým a pletivovým plotem. areálu je položena pevná podzemní elektrická síť, rozkládající se v délce kolem 30 km, s celkovým příkonem 600kW a celkovým jištěním přes 1000 A ústí do více než 35ti samostatných odběrních míst a 42ti lamp pouličního osvětlení. V areálu je také roztažena vodovodní síť s vyústěním na strategických místech. Zbývajících několik desítek pevných a mobilních staveb včetně hlavního podia z něj dělá největší festivalový areál v ČR.


Podrobnější informace o jednotlivých objektech v areálu najdete v následujících sekcích:
Provozní budova

Nově zrekonstruovaná provozní budova leží ve středu festivalparku a slouží jako řídící centrum pro veškerý provoz v areálu. Na ploše přibližně 400 metrů čtverečních je patnáct místností zařízených jako kanceláře, ubytovací zařízení, sklad, prezentační místnost, kuchyně, 2 koupelny a toalety. Do všech kanceláří je zaveden vysokorychlostní internet a Wifi síť, která pokrývá i celý areál. Většina místností je určena k pronájmu.
Výkres provozní budovy (PDF)


Provozní budova Provozní budovaHlavní stage

Hlavní stage je zasazena do pěkného, zeleného prostředí mezi hangáry, které tak ze tří stran tvoří přírodní tribuny. Na plochu před stagí o ploše přibližně X metrů čtverečních se vejde kolem X tisíc diváků a na okolní tribuny dalších X tisíc. Na centrální tribuně je nově vybudována troj-úrovňová tribuna sloužící pro VIP. Podle přání je možné tribunu vybavit vlastním barem, sedačkami a dalším vybavením. Díky zastřešení horního patra tribuny jsou diváci chráněni před ostrým sluncem, nebo deštěm. Čtyři velké, dřevěné bary dokáží odbavit až x lidí za hodinu.

Ground Support je postaven z pevné železné konstrukce. Její celkový rozměr je:
Šířka: 32 metrů
Hloubka: 14 metrů
Výška: 10 metrů
Samozřejmostí je i dostatečný prostor za stageí využitelný pro šatny interpretů, VIP bar, a další potřebné stavby.


Hlavní stage Hlavní stage Hlavní stage

Hangáry

V prostoru areálu je 15 bývalých vojenských hangárů. Většina z nich je určena pro hudební produkci. Hangáry jsou napevno vybaveny světelnou technikou a připraveny na vhodné ozvučení. Každý hangár má hlavní a technický vchod. Celková velikost vnitřního prostoru je 13 x 28 metrů. A na akci pojme kolem X diváků.
Mapa hangárů k pronájmu (PDF)
Výkres hangáru (PDF)


Hangáry Hangáry Hangáry Hangáry Hangáry Hangáry

Parkoviště

Festivalpark je jedno z mála míst pro festivaly, kde není problém s místem na parkování. Na akcích zde bylo najednou zaparkováno přes 10 000 aut. Díky velkému sousednímu prostoru letiště je možné kapacitu až ztrojnásobit.
K dispozici je:
Odstavné parkoviště u vjezdu do areálu
VIP parkoviště
Parkoviště pro osobní auta
Parkoviště pro karavany
Parkoviště pro autobusy


Parkoviště Parkoviště

Stanové městečko

V areálu festivalparku jsou 3 stanová města s celkovou kapacitou 20 000 stanů. V případě potřeby je možné kapacitu ještě zvětšit.
Stanová města jsou rozdělena:
Největší pro návštěvníky
Menší pro VIP
Nejmenší pro účinkující
Samostatné stanové město pro pracovníky a stánkaře
Standardně má velké stanové město pro návštěvníky jeden hlavní vstup. Na vstupu jsou umístěny dvě pokladny pro odbavení návštěvníků. Podle předpokládaného počtu návštěvníků jsou zde umístěny mobilní toalety a velkokapacitní sprchy.VIP stanové město je přímo napojeno na areál. Díky tomu mají VIP samostatný průchod do areálu. Dále jsou zde kvalitnější toalety a sprchové kapacity.


Stanové městečko Stanové městečko Stanové městečko

Asfaltové cesty

Při hledání vhodného areálu pro pořádání festivalů a dalších kulturně-sportovních akcí jsme se snažili najít místo, které bude perfektně využitelné i za nepříznivého počasí. Jednak jsme mysleli na komfort návštěvníků při samém konání akce, ale hlavně na možnost bezproblémového navážení vybavení pro stavbu areálu, pro nájezdy nákladních aut a jejich parkování v době příprav i konání akce. Díky kvalitní, široké asfaltové komunikaci, která spojuje všechna využívaná místa areálu, jsou veškeré požadavky splněny. Stejně tak nám asfaltové plochy hodně ulehčují průběžný a závěrečný úklid.


Asfaltové cesty Asfaltové cesty Asfaltové cesty Asfaltové cesty

Hlavní vstup do areálu

Pro většinu akcí se používá jeden vstup do areálu pro návštěvníky. Na několika akcích se nám osvědčilo udělat další vstup přímo z VIP stanového městečka, což VIP návštěvníkům umožnilo plynulejší a jednodušší pohyb mezi areálem a vlastními stany. Zastřešený reprezentativní hlavní vstup o rozměrech 13 x 5 metrů je vhodně umístěn v blízkosti stanového města a parkoviště. Standardně bývá vybaven 10 koridory pro návštěvníky, z nichž jeden je rozšířen pro vozíčkáře. Zde probíhá kontrola platných vstupenek a nebezpečných předmětů, které není povoleno do areálu vnášet.V těsné blízkosti Hlavního vstupu se nacházejí pokladny a šatny pro návštěvníky.


Hlavní vstup do areálu Hlavní vstup do areálu Hlavní vstup do areálu

Technický vstup do areálu

Technický vstup slouží pro interprety, pořadatele, stánkaře a dodavatele vybavení a služeb. Je strategicky umístěn v opačné části areálu, než hlavní vstup, aby se tak rozložila odbavitelnost areálu. Od technického vstupu vede pracovní cesta k hlavní stagi, která slouží jednak k technickému zásobování a dále pak pro interprety v době konání akce. Mohou tak autem pohodlně přijet až k šatnám a vyhnout se davu návštěvníků. Před technickým vstupem je mobilní kancelář, kde probíhají akreditace interpretů, novinářů, hostů a personálu.Barové sruby

V areálu festivalparku je k dispozici celkem 17 dřevěných srubů, které mohou sloužit nejen k prodeji alkoholických a nealkoholických nápojů během pořádaných akcí.


Barové sruby Barové sruby Barové sruby

Prostory pro stánky

Na všech hudebních, sportovních a kulturních akcích najdete prodejní stánky. Je jedno zda se jedná o stánky s jídlem, nebo tematickými doplňky. Pro všechny je v areálu Festivalparku dostatek místa.Veškeré plochy, které jsou pro stánky určené, mají zajištěné přívody elektrické energie. Pro bezproblémový chod akce, tedy hlavně nepřetržité dodávky energie je potřeba zodpovědný přístup pronajímatelů stánkových míst. Z produkčního hlediska není, po dohodě před akcí, problém přivést ke stánku jakýkoliv příkon. Ale problém nastává v momentě, kdy si někdo objedná konkrétní odběr a na místě ho několikanásobně překročí. Potom většinou dochází k přetížení sítě, a následném výpadku dodávky energie. To nejen pro samotného viníka, ale většinou i pro stánky, které jsou připojené ke stejnému přípojnému místu. Proto předem prosíme zájemce o stánkové místo, aby si zodpovědně spočítali, jaký budou potřebovat celkový příkon. Pokud budete odebírat domluvený příkon, tak vám můžeme zaručit, že z naší strany budete mít energii dostatek.


Prostory pro stánky Prostory pro stánky Prostory pro stánky Prostory pro stánky

Zábavní atrakce

Víme, že návštěvníci se jezdí do areálu festivalparku bavit. Jakkoliv kvalitní program, ať už hudební, sportovní, nebo kulturní je však nedokáže zabavit na celý den. Proto počítáme s aktivitami, které zbývající čas naplní a přinese spoustu nových zážitků. Každoročně se na velké festivalové akce můžete těšit na doprovodný program, který se skládá z velkého množství atrakcí. Z těch nejzajímavějších si dovolíme vyzdvihnout Bungee Jumping z jeřábu, Zorbing, Motokáry, Jízdu na 4 kolkách, Gambrinus městečko nebo Autodrom. Na chystané akce se budeme snažit vymyslet ještě zajímavější a zábavnější atrakce. To nám věřte.


Zábavní atrakce Zábavní atrakce Zábavní atrakce

Záchranná služba a hasiči

Z důvodu bezpečnosti v areálu zde má, v průběhu všech akcí, své pevné stanoviště Záchranná služba a Hasičský záchranný sbor. Jejich centrální umístění zaručuje včasný zásah na všech místech areálu.


Záchranná služba a hasiči Záchranná služba a hasiči Záchranná služba a hasiči