| CS | EN |

MY CHEMICAL ROMANCE vystoupí na Rock for People

2011-04-27

Videem k hitovce Na Na Na porazili Gorillaz a Arcade Fire, pomáhají Japonsku, mají čerstvý singl Planetary a kromě Readingu budou headlinovat i RfP - My Chemical Romance!


Mezi impozantní architekturou skladeb Queen a energií punkových Misfits nebo Black Flag se podle vlastních slov cítí nejlépe pětičlenná partička MY CHEMICAL ROMANCE (pro rýpaly: MCR vystupují v pětičlenné sestavě, ale sami sebe označují za kvarteto). Tato formace z amerického New Jersey, která natřásá pírka hudebním fanouškům po celém světě rovných deset let, si přijede zopakovat svůj více než vydařený tuzemský debut z roku 2007. Kam? Samozřejmě – na červencový Rock for People do Hradce Králové.


Ale rozhodně nepůjde o repliku: vloni totiž tito rock´n´rolloví kouzelníci s jemnocitem pro vkusné popové melodie uhranuli čtvrtým „celovečerním“ albem Danger Days: The True Lives Of The Fabulous Killjoys. A právě o něj, a samozřejmě starší hitovky, bude opřeno také už nyní netrpělivě očekávané vystoupení My Chemical Romance připadající na pondělí 4. července.


„Po Bullet For My Valentine, Paramore nebo australských Pendulum jde o další jméno, které v posledních letech rozšiřuje pomyslný výklad rocku. Při výběru zahraničních kapel se hodně řídíme energií a určitou odvahou kapel pouštět se mimo zavedené hudební vody. My Chemical Romance v tomto ohledu, podobně jako loni Muse, velmi umně spojují rockovou dravost s velmi chytlavou, skoro popovou ´zpěvností´,“ říká Michal Thomes z Ameba Production.


Ostatně to, že My Chemical Romance nejsou sezónní záležitostí, dokazuje tento americký kvartet nejen konstantním sběrem prestižních u žánrových cen a milionovými prodeji svých alb, ale především (a ne nahodilou) čelnou pozicí na programu obřích festivalů od Kalifornie až po britský Reading, kde mimochodem zahrají po boku zmíněných Muse. Mimochodem – jako jediný interpret dokázali získat dvě ceny na letošních NME Awards (nejlepší neanglická kapela, kde porazili nominované Arcade Fire a Kings Of Leon, a nejlepší video, kde porazili Arcade Fire a Gorillaz).


Všechny další informace na www.rockforpeople.cz a na www.facebook.com/rockforpeople


Ceny vstupenek na Rock for People(výhradně na www.ticketsforpeople.cz)

duben - 1450,-Kč

květen - 1520,-Kč

červen - 1590,-Kč

na místě - 1800,-Kč