| CS | EN |

Hip Hop Kemp bude hostit Mezinárodní mistrovství České republiky ve freestyle motokrosu

2013-08-02

Návštěvníci Hip Hop Kempu moc dobře ví, že doprovodnej program nebereme na lehkou váhu. Každej druhej z nás si tak z Kempu už někdy odvážel fleky na triku od čokolády, která se rozstříkávala z bazénku zápasících holek, nebo rajčatovej protak na botách po rajčačový bitvě. Spoustu hodin jsme strávili nad pokrem, skočili si do bag jumpu nebo si vyzkoušeli prkna různejch tvarů a barev. Letos se nám doprovodnej program trochu okoření. Na Hip Hop Kemp 2013 totiž dorazí Libor Podmol se svou partičkou a předvedou nám, co je freestyle motokros na mezinárodním mistrovství České republiky. 

Freestyle motokros je nová disciplína motocrosového sportu, která balacuje na hranici mezi show a závodem. Každý si najde svoje, někdo chodí na show, někdo se „okem znalce“ podívá na nové triky freestylového nebe.

Vývoj freestyle motokrosu jde mílovými kroky dopředu. V roce 2000 skočil první salto vzad (backflip) Carey Hart (manžel zpěvačky Pink), a zdálo se, že to je maximum. Backflip je ale dneska „základním“ trikem a špička freestyle motocrosu dává do salta neuvěřitelný variace. 

Jezdec, který je nažhavený předvést nejlepší triky během domácího mistráku, je současně jeden z nejlepších evropských jezdců - Libor Podmol, mistr světa 2010, který se pravidelně zúčastňuje nejprestižnějšího seriálu Red Bull X-Fighters. Letošní sezónu posunul svou kariéru o pořádný kus dopředu, když zaskákal na nejslavnějším kontestu X-Games. A krom toho taky pořádně provětral obvyklou konkurenci. V Mnichově porazil všechny ve skoku vysokém a získal zlatou jako první neamerický jezdec ve skoku do výšky. Krom něj do Festivalparku dorazí taky Ondřej Záruba, Radek Bílek, František Máca, Tomáš Lysáček, Zdeněk Fusek a další. 

Hip Hop Kemp bude jednou ze dvou zastávek mistrovství. Další bude o týden později v Benešově. Velkým lákadlem pro domácí jezdce je získání divoké karty na Night of the Jumps - mistrovství světa v Liberci plánované na 8. listopadu. První čtyřlístek celkového pořadí dostane divokou kartu.